ROK SMOKA DREWNIANEGO 2024

10 lutego 2024 roku rozpoczyna się Chiński Nowy Rok.

Według horoskopu zakończy się wtedy Rok Królika Wody i nastąpi Rok Drewnianego Smoka, który będzie trwał do 29 stycznia 2025 roku.
Według chińskiego kalendarza Nowy Rok 2024 zapowiada pomyślność i powodzenie.
Według horoskopu, Smok jest to najpotężniejszy znak, symbolizujący moc, siłę i energię. Symbol potęgi, mocy i władzy . Można dodać o ogromnej mocy, absolutnej władzy. Zgodnie z chińskimi tradycjami Smok uosabia potęgę cesarską. Jest uważany za ucieleśnienie męskiej reguły Yang. Będzie rządził twardą ręką, podporządkowując świat swojej woli. Jego rodzimy element — Ziemia, będzie mówił o stabilność, niezawodność.
Element Drzewa to uosobienie wzrostu i rozwoju. Kolor — zielony, niesie ze sobą pozytyw, związany z rozkwitem natury, nowe życie.
Numerologicznie, sądząc po liczbie 2024, która w sumie daje 8, priorytetem będzie praktyczność i bogactwo materialne. pomyślność finansowa, sukcesy ekonomiczne, dobre przedsięwzięcia finansowe, bogactwo. Posiadanie majętności i bycie majętnym na zawsze. Przez 5000 lat taoiści traktowali liczbę 8 jako symbol harmonii i bogactwa.
Co przyniesie Zielony Drewniany Smok? Każdy odczuje jego wpływ, będzie pośród wielkich wydarzeń. To szansa na ogromny skok naprzód, na uznanie i sukces: do przodu i tylko do przodu!

Dotychczasowa harmonia wywróci się do góry nogami , nastąpi wiele zmian oraz zawirowań, więc warto się do niego wcześniej przygotować, aby móc wykorzystać nadchodzące możliwości. Według horoskopu chińskiego nadchodzący rok będzie obfity w nowe początki, przygody i możliwości .Bardzo dobry rok aby cos zacząć – ale mądrze, w przemyślany, strategicznie dopracowany sposób. Hasłem na chiński 2024 rok Smoka jest słowo “odwaga”. Jeśli jej w sobie nie odnajdziemy, inni wejdą nam na głowę…
Negatywy : Może to przyczynić się do zwiększenia chaosu oraz frustracji w życiu wielu ludzi.
Będzie przychylny dla osób zdecydowanych oraz konkretnych, którzy będą znali swoje cele. Dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tym, do czego chcemy dążyć, aby jak najlepiej wykorzystać nadchodzące możliwości.
Osoby niezdecydowane, nieśmiałe zagubione będą mogły w tym roku zmienić swoje nastawienie do świata i podjąć próby podejmowania samodzielnych decyzji . Sukcesy które przyjdą upewnią je w przekonaniu, ze to właściwy kierunek. To będzie okres intensywnej pracy nad sobą, który finalnie przyniesie wiele korzyści.
Nie powinniśmy bać się zmian, ponieważ i tak one nastąpią. Przede wszystkim warto skupić się na zmianach w pracy, edukacji oraz własnej twórczości, hobby, pasji.
Według chińskich wierzeń Smok ze swojej natury jest mądry, współczujący, chętny do pomocy; bardzo pomocny wobec potrzebujących bez potrzeby otrzymania czegoś w zamian.

Wspaniały rok dla wolnych duchów, którego nie trzymają żadne zasady i reguły. Trzeba uważać aby nie wprowadził zbyt wiele szaleństwa do codzienności. Jest odważny i będzie wspierał odważnych, chętnych do podejmowania wyzwań, a także niezależnych.
Nie będzie to zbyt dobry rok na stabilizację związku, harmonie , rodzinę, prowadzenie spokojnego domu lub życia. Bardzo dobry rok na podróżowanie, nowe miejsca, ciekawość podróżowanie nie koniecznie razem;
Rok na walkę, polityczną walkę o dominację, sportową, przekraczanie granic i możliwości (rekordy świata).
Będzie zachęcał do porzucenia z trudem wypracowanej harmonii i stabilizacji i podejmowania decyzji o przeprowadzeniu w swoim życiu rewolucji. Może pojawić się chęć rzucenia wszystkiego i odpoczynku, co najprawdopodobniej będzie właściwą decyzją
Po tym roku zaobserwujesz wszędzie znaczny postęp. Nastąpi znaczny postęp całego Świata..
Ale to od nas zależy jak będziemy kontrolowali poczynania Smoka. Czy sprawi, że pójdziemy naprzód.? On stwarza wiele oryginalnych możliwości uczynienia świata lepszym miejscem.
W roku Smoka Drewnianego mogą jednak pojawić się nieoczekiwana przeszkoda — duma, pycha, źle rozumiana wolność, chaos, arogancja, despotyzm .Ludzie o takich skłonnościach powinni uruchomić swoje zdolności intelektualne i mentalne i zmienić swoje postępowanie na wyróżniające się delikatnością, taktem, elegancja i uporem.

W październiku entuzjazm trochę osłabnie: intensywne życie jest wyczerpujące. Praca, związki miłosne, problemy finansowe – wszędzie trzeba być na czas, zachowując przy tym wysoką klasę.

prof Zbigniew Królicki