Program studiów

Program studiów

Na pewno każdy z nas pamięta taki moment, gdy wchodząc do pokoju, domu, firmy poczuł się od razu dobrze, a z kolei innym razem coś nas odrzuciło. W jednym sklepie robimy zakupy chętniej a inny omijamy z daleka. Czujemy coś intuicyjnie i nie zadajemy sobie pytania, dlaczego tak jest.
Nie zastanawiamy się też nad tym, że jest wiedza i umiejętności, która można zobiektywizować i wykorzystać do urządzania hoteli, biur; aranżacji wnętrz domów, gabinetów, salonów i punktów usługowych w taki sposób aby „przestrzeń pracowała dla Ciebie”.

A czy przestrzeń może pracować dla Ciebie? (nie mówimy tu o czynszu za wynajem). Oczywiście pod warunkiem jednak, że będzie dobrze zaprojektowana. W przeciwnym razie może obrócić się przeciwko Tobie.

Psychologia Przestrzeni to zdecydowanie coś więcej niż nauka, aranżacja czy architektura wnętrza, którą można powierzyć projektantom, dekoratorom czy specjalistom od wystroju. To swoiste połączenie estetyki, mody z funkcjonalnością, ergonomią, logistyką i celami, którym dana przestrzeń ma służyć. Te zasady wywodzące się z kultury chińskiej a zwanej feng – shui, dopiero dzisiaj znajdują naukowe uzasadnienie w złożeniach ergonomii, place makingu, neurobiologii czy neuromarketingu.

Psychologiczne podejście do wystroju wnętrz zaczęło być znane w Europie w latach 80 XX wieku po publikacjach autora tej koncepcji Wiliama Speara. Czerpiąc z zasad chińskiej sztuki Feng Shui lansował on indywidualne podejście do każdego miejsca, w którym funkcjonuje człowiek.

Ponieważ ludzie są różni i mają różne cele, marzenia i pragnienia a także różne problemy, podstawą powinna być niepowtarzalność rozwiązań i detali; powiązanie przestrzeni z życiem konkretnej osoby. Może to być profilaktyka lub poważny środek terapeutyczny pomagający w trudnych, problemach emocjonalnych i psychologicznych.

I tym właśnie zajmujemy się w Studium psychologii przestrzeni.

W programie pierwszego roku:
Szkoła Form
Podstawy Feng Shui
Interpretacje Feng Shui
Symbole Feng Shui
Geomancja Chińska
Techniki Intuicyjne
Księga Przemian I Cing
TCM
Dietetyka 5 Przemian
Tai Chi Chuan

W programie drugiego roku:
Kompas Ba Zi
Wędrująca Gwiazda
4 Filary Przeznaczenia
Ekspertyzy feng Shui
Kolory Feng Shui
Ogrody Feng Shui
Feng Shui w Związkach
Qi Gong

oraz
praktyki wakacyjne, każdego roku.

Zapraszamy!