Feng shui – Remedia

Wachlarze są symbolem lekkości, rozproszenia, delikatnego ruchu, powiewu i przepływu. Są idealnym elementem do symbolicznego pobudzenia Chi i równomiernego rozprowadzenia po pomieszczeniach. Nadają się znakomicie do małych pomieszczeń, ściśniętych korytarzy, gdyż praktycznie mają tylko jeden wymiar i nie zajmują cennego miejsca (podobnie jak lustra). Najczęściej umieszcza się je za drzwiami wejściowymi, aby poprowadzić energię dalej, odpowiednio ją ukierunkować i zmniejszyć jej „ciśnienie” spowodowane np. zbyt wąskim wejściem. Do tego celu można użyć dwóch wachlarzy
i umieścić je tak,Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązanie kompleksowe możemy wprowadzić zmianę kolorystyki ścian i uzyskać różne efekty. Ponieważ wachlarze zawsze mają swoją kolorystykę można je dobrać do kolorytu ścian i odwrotnie. Kolorowe elementy na wachlarzach też mają swoja symbolikę, o której warto pamiętać.

Wachlarze nadają się też do umieszczenia na zewnątrz drzwi wejściowych, ale oczywiście wewnątrz pomieszczeń. Przy ich pomocy istnieje możliwość ściągnięcia energii właśnie w te drzwi, a nie w inne np. sąsiednie. Nadaje się to znakomicie w szeregu kilku lub kilkunastu drzwi prowadzących z długiego korytarza do kolejnych pokoi, z klatki schodowej lub obszernego holu.