4 Filary przeznaczenia

Fragmenty skryptu
Ken Lai

UPODOBANIA I UPRZEDZENIA BING – OGNIA:

DM to skrót od Dzień Mistrz (Day Master)

BING OGIEŃSILNY DM OGNIASŁABY DM OGNIA
SympatieZiemia; metal; woda, jeżeli nie ma tu drzewaDrzewo; ogień; woda jeżeli drzewo jest obecne.
AntypatieWoda; ogień; jeżeli drzewo jest obecne to jest negatywne w stosunku do wody.Ziemia; metal; jeżeli nie ma drzewa to „nie lubi” wody.
Wspierające koloryBrązowy, biały, czarny, niebieskiCzerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, purpura
Wspierające kierunkiZachód, północny zachód, północny wschód, południowy zachódWschód, południowy wschód, południe
Spotkania:
Z ziemią:Sława, talenty, inteligencja, rozgarnięcieKłopoty pieniężne, bieda, problemy prawne mogące zrujnować reputację
Z metalem:Zysk, bogactwo, zasoby szczęściaWyczerpanie, stracone bogactwo, długi
Z drzewem:Choroby, wypadki i szkodySława, pomocni mentorzy
Z ogniem:Ubóstwo, nieumiejętnośćutrzymania pieniędzyBogactwo, przypływ pieniędzy różnych źródeł
Z wodą ale bez drzewa:Szybkie postępy w pracyOperacja, kontuzja i problemy prawne
Z wodą i z drzewem:Niespodziewana i niesłuszna katastrofaStawanie się sławnym poprzez rozpoczęcie kariery/biznesu
Z ziemią i metalemZyskać sławę i bogactwo
Z drzewem i ogniemStawać się sławnym i bogatym

Zostanie tu przedstawiona grupa tabel, która umożliwi stworzenie bardzo prawdopodobnego rozkładu sympatii i antypatii. Po za tym pozwoli zweryfikować czy twój preferowany wybór elementów jest właściwy czy nie. Będzie to możliwe na podstawie charakterystyki z tabeli poprzez porównanie wydarzeń, które już się wydarzyły,

PRZYSTOSOWANIE 4 FILARÓW DO PRAWDZIWEGO ŻYCIA

Podstawowe zasady: Bogactwo = to, co ja sam kontroluję, Spełnienie = to, co ja sam stworzyłam, Władza = to, co mnie kontroluje, Analogia = to, co jest identyczne ze mną, Źródło = to, z czym się urodziłem.

MNIEJSZE FILARY SZCZĘŚCIA (DZIECIĘCE FILARY SZCZĘŚCIA)

U niektórych osób 10 filarów szczęścia nie jest aktywna do chwili ukończenia przez nich 8 lub 9 roku życia. Pojawia się tu pytania: jak obliczyć 4F dla wydarzeń przed aktywności 10 szczęśliwych filarów rocznych?

Aby uzupełnić te lukę używamy: „mniejszych szczęśliwych filarów”, znanych też jako ..dziecięce filary szczęścia”. Odpowiadają one rocznym filarom szczęścia zanim 10 rocznych filarów stanie się aktywnych. Liczba tych filarów może być równa zero, tak samo jak 10 filarów.

FILARY I KONARY PUSTKI

Pustka  według filarów:

FILARINTERPRETACJA
ROCZNY FILAR1. Roczny filar reprezentuje szczęśliwy okres między 0 a 16 rokiem życia. Kiedy roczny filar jest pusty, znaczy to że Dzień Mistrz nastolatków nie ma dobrej opieki, wychowania i sygnału błogosławieństwa od…
2. Roczny filar reprezentuje też rodowy i rodzinny pałac. Więc kiedy jest
pusty oznacza to rodowe błogosławieństwo i…………………………….
I3. Jeżeli zheng-guan (twórczość) jest pusta i w rocznym filarze, jeden z dni mistrzów dziadków może umrzeć przedwcześnie.
L4. jeżeli i filar roczny i miesięczny SA puste, DM maże być odseparowany od żony albo żona może umrzeć przedwcześnie.

Ta tabela ułatwia zrozumienie efektów pustych konarów rocznych miesięcznych, dziennych i godzinnych filarów. Ten temat jest szeroko umówiony ze szczegółami Chińskiej Księdze 4 Filarów.

REGULARNY PROFIL 4 FILARÓW- ZASADNICZE ELEMENTY WYBORU:

| DZIEŃ 1MISTRZPROFIL4F NADMIERNYWYBRANYELEMENTWIZJA SZCZĘŚCIAWIZJA PECHA:
;SŁABYZG władzaCai bogactwoBi-jie, Yin

analogia,

Bi-jie, Yin

nanlogia,

Cai, guan-bogactwo, władza
1 SŁABY

ZG władzaShi-shang spełnienieYin źródłoGuan, yin,

władza,

Soi-shang, Cai

spełnienie, bogactwo

SŁABYZG władzaGuan-sha władzaYin źródłoBi-jie, Yin

Analogia,

Guan-sha, Cai władza, bogactwo

Komentarz: Ta tabelka pomoże Ci wybierać najlepszy element bez zastanowienia!

ANALIZA SIŁY 10 ROCZNYCH FILARÓW SZCZĘŚCIA:

JIA-GROUP

Interakcje między niebiańskimi pniami a ziemskimi konarami:
Zi woda jest osłabiona poprzez narodziny jia- drzewa. Jeżeli DM współgra z drzewem – następuje pomyślny okres. Inaczej te 10 lat będzie ciężkie.

Jia drzewo ujarzmia xu ziemię i samo się osłabia. Xu jest bardzo słabe,
więc drzewo jest „w pogotowiu” poprzez ten szczęśliwy okres. Jeżeli DM sprzyja drzewu to
dobry znak. Inaczej jest źle. hen metal pokonuje jia drzewo- nazywane jest to „ Korzenie Jia drzewa zostały
podcięte”. Ten okres jest zdominowany przez energie metalu. Jeżeli DM współgra z
metalem to bardzo dobrze, inaczej źle.

Jia drzewo produkuje bing ogień i samo się osłabia. Bing ogień staje się silny. Jeżeli
DM sprzyja drzewu i ogniowi to dobrze, inaczej źle.

Jia i yin drzewa formują las- ekstremalnie silna energia drzewa zdominuje ten okres.
Jeżeli DM współgra z drzewem, będzie to niesamowicie pozytywne, jeżeli nie­
wielkie nieszczęście. Silne drzewo opanowuje ziemie, zwróć uwagę na śledzionę,
żołądek/brzuch.

Komentarz: Wszystkie 60 Jla-zi lub dwumiany są opisane w podręczniku.

10LETNIE I ROCZNE SZCZĘŚLIWE STARCIE/POŁĄCZENIE Z 4 FILARAMI:

STARCIE/ POŁĄCZENIEINTERPRETACJE
ROCZNY FILARWłasność i zamieszkanie zmieni się: przewidywana przeprowadzka, zakup lub sprzedaż nieruchomości, przeprowadzka z powodu zmian w życiu zawodowym, przemeblowanie.
MIESIĘCZY FILAREmocjonalny, psychologiczny i filozoficzne wahania i zmiany, lub separacja (włączając śmierć) lub konflikt z rodzicami i członkami rodziny. Wszystko to jest bardzo możliwe, jeżeli EB filaru miesięcznego jest zheng/pian-yin (źródło) lub zheng/pian cai (bogactwo)

Komentarz: Ta ogromna tabela pozwala na przewidywania, tłumaczy możliwe scenariusze tego co może się stać kiedy konflikty i kombinacje wystąpią między filarami.