Rok Metalowego Szczura 2020

Rok Metalowego Szczura 2020
Rok księżycowy chińskiego Szczura rozpoczyna się 25 stycznia 2020 roku, a kończy 11 lutego 2021 roku. Jest to początek nowego cyklu, więc należy pamiętać, że wszystkie decyzje podjęte w tym roku będą miały wpływ na następne 12 lat. Musimy więc wszyscy dołożyć wszelkich starań, by nie popełniać niepotrzebnych błędów. Ich konsekwencje pozostaną z nami bardzo długo, tym bardziej że Rok Szczura Metalowego nie będzie taki jednoznaczny i krystaliczny. Szczur jest pierwszym z dwunastu znaków księżycowego cyklu chińskiej astrologii. Jest symbolem skrytości, pomysłowości i płodności. Ale zaczyna zawsze swoje panowanie od oszustwa. W tradycji chińskiej, gdy zwierzęta zodiakalne miały stawić się przed Nefrytowym Cesarzem szczur ukrył zaproszenie dla kota , który był dużo atrakcyjniejsze i nie obudził go we właściwym czasie. Dlatego w tym roku trzeba być przygotowanym na kłamstwo, oszustwo, blef ; ukryte działania. Będzie to dotyczyło świata, kraju ale też każdego z nas –zupełnie prywatnie.
Szczur lubi błyszczeć i zaskakiwać. Gdy na prezentacji przed nefrytowym Cesarzem zauważył ,że ten interesuje się innymi zwierzętami i może go nie zauważyć, wskoczył na grzbiet wołu i zaczął grać na bambusowym flecie. Tak zdobył popularność i zachwycony Cesarz przydzielił szczurowi pierwsze miejsce.
Rok szczura będzie sprzyjał innowacjom, postępowym aktom , zarówno towarzyskim, jak i globalnym. Mistrzowskie zdolności szczura do prawienia komplementów i strategiczna, przewidująca natura otwierają wiele drzwi – także w kręgach ludzi wpływowych i potężnych. Śmiało sięga tam po swoje, ma sprawdzone i niezawodne sposoby na wrogów i nie obawia się konkurencji.. Warto przy tym zwrócić uwagę, że Szczur zaciekle broni swoich spraw: biznesu, rodziny, terytorium. Jest przy tym przenikliwy, nieufny , ostrożny i bardzo krytyczną wobec swoich przeciwników. Urok osobisty, niezwykłe pomysły zdolność do rozwiazywania trudnych spraw i wytrwałość czynią ze Szczura dobrego przywódcę, przedsiębiorcę, lidera . Niewykluczone ,że w tym roku ktoś taki się objawi.
Będzie zauważony w każdym przedsięwzięciu w którym uczestniczy. Szczur jest również uważany za symbol przemysłu i dobrobytu – ze względu na zdolność do lokalizowania, pozyskiwania i gromadzenia obfitych zapasów.
Metalowy Szczur nie będzie chciał zauważyć swoich niepowodzeń. Chociaż tego nie okaże ale niezbyt umie działać w pojedynkę. Jest podatny na załamanie i zniechęcenie. Staje się wówczas arogancki, złośliwy i może zaszkodzić każdemu, kto jest akurat w pobliżu.. O wiele lepiej będzie funkcjonował z delikatnym, dyskretnym wsparciem zaufanych osób.
Rok metalowego Szczura będzie bardzo dobry do podejmowania radykalnych akcji oraz ważnych strategicznych decyzji. Jednak wszelkie nowe inicjatywy powinny być starannie zaplanowane, przemyślane, rozważone a wątpliwości rozwiane. Jak już zaczniesz działać w kierunku tego co chcesz osiągnąć bezczynność i wahanie są wykluczone. Na poziomie mentalnym musisz zminimalizować podejmowanie ryzyka i zmaksymalizować szanse na sukces. Rok 2020 to czas idealny dla każdego, kto jest z natury aktywny i pracowity. To także świetny okres dla osób przebiegłych; analityków które potrafią dobrze analizować sytuację i wyciągać wnioski, na podstawie których budują dalekosiężną strategię działania.
Szczur jest indywidualistą – cokolwiek planujesz osiągnąć siebie postaw na pierwszym miejscu i działaj w imię własnego interesu. Na tym etapie troska o potrzeby innych powinna być odsunięta na dalszy plan. Musisz swoje sprawy potraktować priorytetowo . Jeżeli nie i coś cię zacznie rozpraszać będzie miał bardzo ciężko. W tym roku nic się nie uda co będzie wymuszone, realizowane na rozkaz, pod wpływem zewnętrznej konieczności. Bo szczur uwielbia wolność, swobodę; potrafi działać z pasją; nienawidzi spraw nudnych, nieprzyjemnych bez sensu. W takich przypadkach kieruje się instynktem, przeczuciem. Zagrożenia jaki niesie ten rok to próżność i zazdrość Wielu ludzi odczuje silne pragnienie uznania, sławy i podziwu. Warto dodać – za wszelka cenę. Warto uważać na początek roku i pamiętać ,że sława to taki moment w którym wszyscy o tobie mówią. Niezależnie czy z dobrego czy złego powodu. Może Świat odkryje szczepionkę na raka albo pogrąży się w jakiejś pandemii. Może wybuchną seryjnie wulkany albo spłonie puszcza amazońska. Ten rok na pewno zapisze się w historii ale dzisiaj (grudzień 2019) nie wiemy jeszcze z jakiego powodu. Wiemy, że będzie to miało swoje konsekwencje na najbliższych 60 lat.
Prywatnie, mogą pojawić się uczucia frustracji spowodowane niedocenianiem, brakiem awansu, brakiem wdzięczności; brakiem wpływu na los, przeznaczenie, konflikty i problemy globalne. To może prowokować niekontrolowane, nieobliczalne w skutkach osobiste działania destrukcyjne. Trzeba uważać na takie emocje, ponieważ mogą wyrządzić sporo szkód.
Drugim zagrożeniem jest niekontrolowana zazdrość i totalna niechęć do rezygnacji z czegokolwiek; odstąpienia od wytyczonej drogi, korekty kursu czy bo metalowy Szczur jest najbardziej zazdrosny i najbardziej dominujący wśród wszystkich chińskich znaków zodiaku. Uważajmy aby po tym roku nie zostały nam tylko zgliszcza lub „potop”.