Horoskop chiński 2019 – Rok Świni (Dzika)

Nowy rok chiński zaczyna się w dniu 5 lutego 2019 roku, a kończy się 24 stycznia 2020. Jest to rok Świni (Dzika) w elemencie ZIEMI. Generalnie, będzie to okres przyjaznych wibracji; spokoju, zaufania i szczerości ale niosący delikatne niebezpieczeństwo stagnacji, zaniechania, bezczynności. Szczególne jest to, że Świnia kończy cykl dwunastu znaków chińskiego zodiaku .Należy zaznaczyć, że Ziemista Świnia kończy spełniona i zadowolona z życia. W 2019 roku możemy dokonać podsumowania osiągnięć; odebrać nagrody i odznaczenia, po pozować do portretu który ma zawisnąć w Galerii Sław. Możemy też przeanalizować spokojnie porażki poprzednich jedenastu lat i wyciągnąć stosowne wnioski: czego się mogę z nich nauczyć co dla mnie znaczyły ?. Spokój Świni będzie bardzo temu sprzyjał.
Będzie to bardzo dobry okres na doprowadzenie ważnych spraw do końca. Szczególnie tych mających tytuł :” niekończąca się opowieść”. Cały rok będzie na to aby wprowadzić ostatnie, niezbędne poprawki do realizowanych przedsięwzięć i projektów, i ostatecznie je zakończyć. Ale nic na siłę. Jeżeli nie możemy czegoś zakończyć to Świnia wysyła wyraźna sugestię: przerwij, odpocznij, trzy razy pomyśl. Zgodnie z cyklem pięciu żywiołów, Ziemia zapewni stabilność i mocne poparcie dla naszych przemyślanych dążeń. Dobry rok do zawarcia małżeństwa, urodzenia dzieci, zakończenia toksycznego związku i zwolnienia się z toksycznej pracy.
We wszystkich sprawach osobistych wystrzegaj się nadmiernego ryzyka ,podejmowania intuicyjnych szybkich działań . Refleksja, przemyślane działania podejmowane w oparciu o bilans zysków i strat będą nagradzane . Warto postępować w sposób roztropny, planować dokładnie na kilka kroków do przodu , mieć przygotowany plan „B”. Jak i on nie wypali to spokojnie warto pamiętać że alfabet ma 32 litery. Nie spiesz się a z pewnością nie będziesz tego żałować, ale to nie znaczy że nic nie masz robić. Największe zagrożenie tego roku to właśnie :usprawiedliwione lenistwo. Nadmiar lenistwa jeszcze nikomu nie dał prawdziwego szczęścia. Szczęście to oczywiście pieniądze a świnia nie stroni od pieniędzy. I tu można spodziewać się lekkiego zwrotu i wyraźnych ciągot w stronę wygody, luksusu, dostatku; różnych odmian sybarytyzmu i hedonizmu. Wydawanie, kupowanie, traktowanie pieniądze jako środek do osiągnięcia zbożnego celu. Nie zdziw się , gdy będziesz gotowy wydać bardzo dużo, by tylko zdobyć coś, co da ci poczucie spełnienia. Tego wielkiego i tego codziennego. Stąd pokaźne sumy popłyną na wszystko co ucieszy i poprawi zwykłą egzystencję, wygodę oraz zmysłowe, chwilowe przyjemności-również ciała. Zachowaj wstrzemięźliwość , nie pozwalaj sobie na obżarstwo podczas Roku Świni . Uważaj na jakość, częstość i wielkość porcji swoich posiłków, jeśli oczywiście , na koniec roku chcesz włożyć te same spodnie które nosiłeś na początku. Nawyk regularnej aktywności sportowej będzie trudny do utrzymania. Uważaj też na krótkotrwałe romanse, kontakty partnerskie, chwile zapomnienia i uniesienia aby nie zakończyły czegoś bardziej uczuciowego, wzniosłego i ważniejszego.
Wibracja Świni nakłania wszystkie znaki zodiaku do zabawy i spędzania czasu w jak najbardziej przyjemny sposób; pełne „ All inclusiv”. Zachowaj rozsądek, bo taki wewnętrzne pozwolenie będzie niosło niebezpieczeństwa utraty kontroli nad własnymi namiętnościami. Szybko możesz stracić uważność w zarządzaniu własnym budżetem- brak pieniędzy na spłaty długów i zobowiązań; a nawet stracić wielkie pieniądze i dorobek życia- bankructwo firmy, wizyta komornika.
Świnia jest empatyczna, wyrozumiała i hojna. Rozdaje prezenty, oferty, wyrazy wsparcia: zaprasza przyjaciół i rodzinę; umarza długi, wybacza i odpuszcza- zwłaszcza najbliższym . Nie lubi samotności Niewykluczone że zaangażujesz się w działalność charytatywną, wolontariat, pomoc innym. Filantropia może dać ci to dużo szczęścia i optymizmu. Zresztą, to będzie wymarzony rok dla ludzi otwartych, pogodnych, nastawionych życzliwie do świata ; wiecznych optymistów. Niestety taka otwartość, szczerość , zaufanie i dobroduszność będzie niosło niebezpieczeństwa stania się ofiarą oszustów, naciągaczy hochsztaplerów . Wystrzegaj się nadmiernej naiwności oraz zbytniego zaufanie we własną mądrość i inteligencję; zbytniej pewności siebie, ponieważ możesz paść ofiarą własnej głupoty. Nie leń się i zdobywaj informacje ze sprawdzonych źródeł.
Rok Świni przynosi Światu wiele cennych emocji, takich jak pokój , dobroć, tolerancja; godny podziwu optymizm i wiarę w dobrą naturę ludzkości. Przyniesie „prawdę” i będzie promował ludzi dążących do prawdy. Będzie silnie wspierał osoby publiczne, oficjalne; przywódców, działaczy, kierowników i dyrektorów, które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardzo pomyślny rok. Dlatego konkretne źródła napięcia, które były potencjalnymi źródłami konfliktów w ostatnich latach, stracą oficjalnie na znaczeniu i przycichną. Na świecie nadal będą trwały zbrojne konflikty i zamieszki; nie ma co liczyć na wielki spokój w Polskiej polityce ale ogólną tendencją będzie wygaszanie sporów. Przynajmniej oficjalnie, na zewnątrz bo ukryte, zakulisowe działania i intrygi przybiorą na sile. Jeśli więc boisz się rewolucji, III wojny światowej, czy uderzenia asteroidu możesz odetchnąć z ulgą. Jest mało prawdopodobne, by doszło do globalnej katastrofy. Energia Świni (Dzika) wspiera osoby, które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardziej pomyślny rok.
Wiedząc to wszystko, spodziewajmy się bardzo dobrego roku – i taki będzie.
Powodzenia
Zbigniew Królicki